W dniach 12.07.2015 r – 18.07.2015 r Zespół Taneczny „Chochliki” działający przy Fundacji im. Ks. Siemaszki w Centrum Edukacyjnym „Radosna Nowina 2000” w Piekarach przebywał w Rimini we Włoszech na 6 Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym „Gioello dell’Adriatico”.

W trakcie pobytu we Włoszech dzieci dwukrotnie wzięły udział w wieczornych koncertach festiwalowych, podczas których oprócz nich na scenie zaprezentowały się zespoły z Bułgarii, Macedonii, Rumunii, Włoch, Grecji i Polski. Dzieci z Zespołu „Chochliki” były najmłodszymi uczestnikami festiwalu, co zupełnie nie przeszkodziło im w nawiązywaniu przyjaźni z innymi grupami. Najbardziej przypadł im do serca zespół z Macedonii „Pletenka” z Bitoli. Młodzież Macedońska chętnie bawiła się dziećmi i cieszyła się z ich obecności. Zespół „Chochliki” nie tylko podbił serca Macedończyków, ale także publiczności zgromadzonej na koncertach. Owacje po ich występach były duże.

        Podczas pobytu w Rimini dzieci miały okazję bawić się na plaży i kąpać się w ciepłym Morzu Adriatyckim oddalonym zaledwie kilkaset metrów od hotelu.  Jadły przepyszne lody i włoską pizzę.

W programie znalazła się także wycieczka do Oltremare (delfinarium) w Riccione  i wizyta  we Włoskim parku rozrywki Mirabilandia. W pamięci wszystkich na pewno pozostanie na długo spotkanie z Delfinami, z którymi trudno było się rozstać. Oprócz delfinów dzieci oglądały show z papugami Ararauna oraz drapieżnymi ptakami. W akwarium wiele z nich po raz pierwszy w życiu zobaczyło koniki morskie znane z bajek oraz wiele ciekawych ryb. W „tropikalnym lesie” „Chochliki” spotkały prawdziwe krokodyle i dinozaury. W przerwie między pokazami dzieci odbyły wizytę w Adventure Island gdzie płynąc łodziami stoczyły bitwę na armatki wodne. Nikt z tej przygody nie wyszedł suchy a zabawa byłą wyśmienita. Kolejne przygody czekały na dzieci w parku rozrywki Mirabilandia, gdzie pośród licznych karuzeli, samochodów wyścigowych oraz zabawy na kolejkach górskich szybko minął cały dzień. Najwięcej emocji dostarczyły  dzieciom kolejki górskie - rollercoaster, zabawa na całego tylko dla najodważniejszych. Pobyt w Rimini zakończyliśmy wizytą na plaży o wschodzie słońca. Był to z pewnością niezapomniany wyjazd dla wszystkich jego uczestników.

Dzieci z Zespołu Tanecznego „Chochliki” składają gorące podziękowania wójtowi Gminy Liszki Panu Pawłowi Misiowi, który uczestniczył z nimi w podróży, za nieoceniony doping, wspólną zabawę  i wsparcie.

Ogromne podziękowania kierujemy do naszych sponsorów, którzy wsparli finansowo podróż zespołu do Włoch.

 

Więcej zdjęć - kliknij tutaj  

 

Nasi sponsorzy:

Fundacja im. Ks. Siemaszki

Gmina Liszki - Pan Wójt Paweł Miś

Gmina Czernichów - Pan Szymon Łytek

Firma Ponar - Wadowice

Firma Arkanet

Firma Bielenda - Kosmetyki Naturalne

Firma Atalian Poland

Spółka dla zagospodarowania wspólnoty gruntowej wsi Piekary

Pracownia Piekarniczo - Cukiernicza "Łysa Góra"

Firma Prointegro

Stowarzyszenie "Przyjazne Piekary"

Firma Inter Pak

Sklep wielobranżowy Max - Market

Firma Color Max