Turnieju o Puchar ks. Wizytatora

W ostatnich dniach na terenie Fundacji im. ks. Siemaszki w podkrakowskich Piekarach zorganizowano kolejny już turniej o Puchar ks. Wizytatora Zgromadzenia Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo, prowincji Polskiej. Ta największa tego typu impreza dla młodzieży Wincentyńskiej na terenie naszego kraju zgromadziła w tym roku przeszło 200 uczestników, nie tylko chłopców, którzy rywalizowali ze sobą w różnych konkurencjach i kategoriach wiekowych. W tym roku mieliśmy przyjemność gościć młodzież wraz z księżmi z następujących parafii i organizacji: Bydgoszcz, Krzeszowice, Klerycy Stradom, Odporyszów, Pabianice, Piekary, Dom Dziecka Piekarska, Słubice, Sopot, Tarnów, Warszawa. Rywalizowano w 10 konkurencjach, mianowicie: piłce nożnej, pływaniu, grze FIFA 16, biegach lekkoatletycznych, siatkówce plażowej, piłkarzykach, tenisie stołowym, konkursie wiedzy biblijnej, szachach oraz konkursie wiedzy o św. Wincentym a Paulo.

W wyniku wspaniałej, zaciętej ale zawsze prowadzonej w duchu fair play rywalizacji wyłoniono najlepsze drużyny lub indywidualnych laureatów w poszczególnych dyscyplinach i kategoriach:

Piłka Nożna

szkoły podstawowe gimnazjum liceum i starsi

1. Tarnów 1. Odporyszów 1. Odporyszów
2. Odporyszów 2. Tarnów 2. Piekarska
3. Odporyszów 2 3. Słubice 3. Klerycy
4. Słubice 4. Odporyszów 2 4. Piekary

Siatkówka Plażowa

szkoły podstawowe - nie odbyły się
gimnazjum
1. Szymon Biernat i Maksymilian Pazda, Słubice
2. Marcin Baryczka i Michał Wojtanowski, Tarnów
3. Kacper Horbacz i Jakub Szewiliński, Słubice
liceum i starsi
1.Szymon Kinel i Wojciech Piotrowski, Piekary
2. Chrystian Boczek i Sławomir Zeszczuk, Piekarska
3. Andrzej Kilian i Adrian Wróbel, Tarnów

Bieg lekkoatletyczny 600 metrów

szkoły podstawowe
1. Jakub Ciombor, Odporyszów
2. Szymon Kłaput, Bydgoszcz
3. Kacper Kaczówka, Odporyszów
gimnazjum
1. Krystian Król, Odporyszów
2. Przemysław Warzecha, Odporyszów
3. Maksymilian Patoń, Odporyszów
liceum i starsi
1. Bartłomiej Frąc, Odporyszów
2. Dariusz Flis, Odporyszów
3. Valentin Galin, Piekary

Pływanie

szkoły podstawowe
1. Jakub Janaszewski, Pabianice
2. Jakub Bryl, Tarnów
3. Franciszek Kucharski, Bydgoszcz
gimnazjum
1. Szymon Kąkol, Sopot
2. Piotr Pawłowski, Tarnów
3. Tomasz Lipa, Odporyszów
liceum i starsi
1. Jan Kąkol, Sopot
2. Karol Głowacz, Piekary
3. Wojciech Melzer, Warszawa

Piłkarzyki

szkoły podstawowe
1. Oliwier Gierczak i Gabriel Gołębiewski, Pabianice
2. Jakub Ciąbor i Sergiusz Gurenko, Odporyszów
3. Maksymilian Juszczak i Szymon Stusio, Pabianice
gimnazjum
1. Kamil Kijowski i Radosław Warzecha, Odporyszów
2. Maksymilian Patoń i Przemysław Warzecha, Odporyszów
3. Adrian Englert i Artur Popek, Odporyszów
liceum i starsi
1. Andrzej Kilian i Adrian Wróbel, Tarnów
2. Mateusz Błaszkiewicz i Adrian Szymański, Warszawa
3. Daniel Warzecha i Andrzej Topa, Odporyszów

Tenis stołowy

szkoły podstawowe
1. Kacper Kaczówka, Odporyszów
2. Piotr Łesyk, Tarnów
3. Hubert Kwapniewski, Odporyszów
gimnazjum
1. Szewieliński Jakub, Słubice
2. Ruciński Antoni, Sopot
3. Szymon Biernat, Słubice
liceum i starsi
1. Marcin Chłosta, Odporyszów
2. Bartłomiej Frąc, Odporyszów
3. Mateusz Lebioda, Warszawa

Fifa 2016

szkoły podstawowe
1. Marcin Sułek, Tarnów
2. Krystian Malik, Tarnów
3. Gabriel Gołębiewski, Pabianice
gimnazjum
1. Szymon Kąkol, Sopot
2. Karol Tomków, Słubice
3. Bartosz Stusio, Pabianice
liceum i starsi
1. Paweł Filiciak, Piekary
2. Wojciech Melzer, Warszawa
3. Mateusz Wolański, Tarnów

Szachy

szkoły podstawowe
1. Paweł Sołtys, Odporyszów
2. Dawid Kowalewski, Słubice
3. Hubert Kossiński, Słubice
gimnazjum
1. Krystian Wiatr, Odporyszów
2. Piotr Sołtys, Odporyszów
3. Dominik Skrzynian, Odporyszów
liceum i starsi
1. Andrzej Kilian, Tarnów
2. Kacper Wójcik, Piekary
3. Wojciech Piotrowski, Piekary

Konkurs biblijny

szkoły podstawowe
1.Jakub Miękina, Odporyszów
2.Hubert Kossinski, Słubice
gimnazjum
1.Sylwester Wajdowicz, Odporyszów
2. Adrian Englart, Odporyszów
3. Maksymilian Szewieliński, Słubice
liceum i starsi
1. Paweł Piwowarczyk, Piekary
2. Szymon Kinel, Piekary
3. Agata Kucaba, Piekary

Konkurs wiedzy o św. Vincentym

szkoły podstawowe
1. Maciej Sak, Odporyszów
2. Jakub Miękina, Odporyszów
3. Szymon Banek, Odporyszów
gimnazjum
1. Maksymilian Szewieliński, Słubice
2. Gabriel Warzecha, Odporyszów
3. Wojciech Borowski, Pabianice
liceum i starsi
1. Michał Pawlak, Bydgoszcz
2. Natalia Kudzia, Piekary
3. Zofia Rucińska, Sopot

Organizatorem turnieju z ramienia Fundacji im. ks. Siemaszki od kilku lat jest ks. Piotr Klimczak CM, który wraz z grupą kilkudziesięciu wolontariuszy z Liceum Ogólnokształcącego w Centrum Edukacyjnym „Radosa Nowina 2000” wspaniale co należy podkreślić koordynował przeprowadzenie imprezy.
Organizatorom i wolontariuszom serdecznie dziękujemy i zapraszmy na kolejną edycję imprezy już w przyszłym roku.