Wczoraj na placu Wielkiej Armii Napoleona Fundacja im. ks. Siemaszki wraz z setką wolontariuszy przeprowadziła oficjalną próbę bicia rekordu Guinnessa w układaniu jednonominałowych monet. Choć do rekordu jaki ustanowiono w Austrii w grudniu 2011 roku sporo nam zabrakło, to przecież celem naszej akcji nie było bicie rekordu samego w sobie ale pragnienie niesienia pomocy innym.

Zebraliśmy 27280 zł czyli 620 metrów złotówek

Chcieliśmy podziękować wszystkim, którzy nas wspierali w tym sympatycznym przedsięwzięciu: naszym darczyńcom, sponsorom, wolontariuszom oraz tym, którzy promowali to wydarzenie.

 

Wszystkie pozyskane tą drogą pieniądze przeznaczamy na budowę internatu – domu młodzieży polonijnej ze wschodu w Centrum Edukacyjnym „Radosna Nowina” w Piekarach koło Krakowa. Choć nie zdobyliśmy wystarczających środków by sfinansować całość naszej inwestycji, to jednak pierwszy krok mamy już za sobą. Razem z nami w tym dniu bawiło się tysiące krakowian, którzy szczególnie gorąco przyjęli występ Kapeli.N – powołaniowo-ewangelizacyjnego zespołu, stworzonego przez Księży Misjonarzy św. Wincentego a Paulo ale także brawurowy występ zespołu Wojciecha Klicha. Zapraszamy do oglądania naszej galerii zdjęć przedstawiającej przebieg tej sympatycznej imprezy.