W dniach 20 – 25 sierpnia 2014r. Fundacja im ks. Siemaszki miała zaszczyt gościć międzynarodowe spotkanie dyrektorów programu AFS – jednego z największych programów wymiany międzykulturowej dla młodzieży na świecie. W Polsce przedstawicielem programu jest nasza Fundacja, która od 10 lat umożliwia wyjazdy zagraniczne młodzieży, szczególnie z rodzin ubogich,  a także za naszym pośrednictwem gościmy uczniów w Polsce.

Raz na dwa lata, dyrektorzy programu z krajów europejskich spotykają się, aby rozmawiać o aktualnych działaniach programu, pracować nad strategią rozwoju i omawiać bieżące sprawy. Ze względu na duży rozwój programu w Polsce oraz duże zainteresowanie naszym krajem wśród młodzieży z innych krajów, na miejsce spotkania wybrali właśnie Kraków i naszą Fundację.

Jesteśmy bardzo dumni, że mogliśmy zaprezentować naszą działalność w tak zacnym gronie. Wśród uczestników znalazły się osoby reprezentujące Austrię, Belgię, Bośnię i Hercegowinę, Chorwację, Danię, Finlandię, Francję, Niemcy, Holandię, Norwegię, Łotwę, Portugalię, Rosję Słowację oraz Turcję. Zainteresowanie Polską wyszło także poza granicę Europy i oprócz gości z kontynentu przyjechali do nas dyrektorzy z Meksyku, Kolumbii i Egiptu. W sobotę, 24 sierpnia dyrektorzy zwiedzali nasze Centrum Edukacyjne Radosna Nowina. Byli pod dużym wrażeniem działania i misji Fundacji oraz wyrazili szczerą chęć współpracy. Zatem możemy już zdradzić, że oferta Fundacji w zakresie programów międzynarodowych będzie się powiększać…