W niedzielę 21 grudnia 2014 r. w Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach odbył się Koncert Świąteczny „Śpiewajmy i grajmy mu…”, w którym miał przyjemność wziąć udział Zespół Taneczny „Chochliki”. Do wspólnego tańcowania i kolędowania „Chochliki” zostały zaproszone przez Zespół Pieśni i Tańca „Proszowiacy”, którego kierownikiem i choreografem jest Pani Katarzyna Gać. Organizatorami koncertu byli: Krakowska Kongregacja Kupiecka – Oddział Terenowy Proszowice, Cech Rzemiosł Różnych, Starostwo Powiatowe w Proszowicach, Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice oraz Centrum Kultury Wypoczynku w Proszowicach i Młodzi tancerze zaprezentowali po brzegi wypełnionej widowni tańce i piosenki z różnych regionów Polski.

W programie znalazły się polskie tańce narodowe takie jak Polonez i  Krakowiak, tańce i piosenki Górali Beskidu Śląskiego, tańce Kaszubskie, Tańce Górnego Śląska a także tańce Kurpiowskie. W trakcie koncertu obydwa zespoły zaprezentowały po dwie pastorałki a na zakończenie dzieci wspólnie zaśpiewały tradycyjną kolędę „Jezus Malusieńki”.

Po koncercie „Chochliki” wraz z rodzicami zostały zaproszone przez „Proszowiaków” na wigilijne spotkanie integracyjne. Wieczór był pełen pozytywnych emocji i upłynął w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze. Dzieci w drodze powrotnej do Piekar wymieniały się wrażeniami i całą drogę śpiewały kolędy, pastorałki i inne ulubione przez nie piosenki.

A już 6 grudnia będzie można usłyszeć kolędy i pastorałki w wykonaniu Zespołu Tanecznego „Chochliki” podczas Mszy św. o godz. 10.00 w Piekarach  a zaraz po niej dzieci wyruszą z kolędą na wieś, licząc na miłe przyjęcie mieszkańców Piekar.